ERASMUS+2015/16

W dniach 12 – 25 września 2015 roku grupa 16 uczniów z klasy II b, III b i IV c kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa, odbyła zagraniczną praktykę w Lipsku w Niemczech oraz grupa 16 uczniów z klasy III a kształcących się w zawodzie technik informatyk odbyła praktykę zagraniczną w Dreźnie w Niemczech.

Wartość wyjazdu do Lipska wynosi 27 910,- EURO natomiast do Drezna 26 200,- EURO

Uczestnicy projektu:

HOTELARZE

Aleksandra Barszcz

Wioletta Cieślik

Mariusz Derlatka

Kinga Drogosz

Izabela Fiutowska

Patryk Gryszko

Aleksandra Kajka

Barbara Kozak

Marlena Niedzielska

Dominik Sieradzki

Kinga Skrzypczak

Aleksandra Stępień  

Barbara Stępień

Patrycja Wierzbicka

Aleksandra Wojcieszak

Marta Zagórska

INFORMATYCY

Bilski Marcel

Cender Daniel

Derlatka Grzegorz

Działak Sebastian

Głowala Patryk

Kowalik Łukasz

Książek Robert

Łabędź Maciej

Łukomski Bartosz

Mazur Mateusz

Nawrot Karolina

Przeworski Jacek

Sowa Artur

Styczeń Bartosz

Tyka Dominik

Wołczyński Krystian 

 

Informatycy odbyli praktykę w siedzibie Firmy WBS TRAINING AG w Dreźnie natomiast hotelarze w 8 niemieckich hotelach w Lipsku: Hotelu Markgraf , Pension Schlafgut, Hotelu Schlafgut, , Antikhotel am Völkerschlachtdenkmal, Sleepy Lion Hotel, Hotelu "Alt Connewitz", InterCity Hotel Leipzig, Arena City Hotel.

W trakcie pobytu młodzież miała okazję zwiedzić najciekawsze miejsca miast, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i wycieczkach. Dla wszystkich uczestników było to ciekawe doświadczenie zawodowe. Po zakończeniu stażu uczniowie uzyskali certyfikat od Firmy WBS TRAINING AG potwierdzający posiadanie kwalifikacji na poziomie europejskim. Zagraniczne staże są doskonałą okazją do poznania europejskiego systemu pracy i obyczajów panujących w Europie. Pozwalają one na wymianę doświadczeń z zagranicznymi rówieśnikami. Praktyka taka jest szansą na poznanie nowych rozwiązań, „bycie na czasie” i jest  szansą na lepszy start w życie zawodowe po ukończeniu szkoły.

 

 

 

 

 

 


 

Nr projektu: 2014-1-PL01-KA102-001086

Tytuł projektu: „Staż zagraniczny uczniów technikum – inne spojrzenie na świat” 

 

Uczestnicy projektu:

Aleksandra Barszcz

Milena Ciszek

Mariusz Derlatka

Izabela Fiutowska

Damian Gajownik

Patryk Gryszko

Aleksandra Kajka

Beata Matynia

Marlena Niedzielska

Dominik Sieradzki

Kinga Skrzypczak

Aleksandra Stępień

Barbara Stępień

Patrycja Wierzbicka

Natalia Wojcieszak

Marta Zagórska

 

W dniach 03 – 16 kwietnia 2016 r.grupa16 uczniów z klas: II b, III b i IV c,  kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa odbyła praktykę zawodową w Portsmouth, w Wielkiej Brytanii.  Dla części osób była to już druga zagraniczna praktyka zawodowa. Pierwszego dnia pobytu grupa została oficjalnie powitana przez burmistrza Portsmouth, Frank`a Jonas`a.

Uczestnicy projektu odbywali staże w takich hotelach jak: Ibis Budget, G!Boutique, Holiday Inn, Premier Inn oraz Rydeview Hotel.

Oprócz codziennej pracy dla młodzieży zaplanowano także zajęcia kulturowe – zwiedzanie ciekawych miejsc w Portsmouth (np, wieża widokowa Spinnaker Tower, Port Portsmourh, historyczne doki z wrakami słynnych okrętów: Mary Queen, HMS Warrior i HMS Victory, Plac Guildhall) oraz wycieczkę do Londynu. W stolicy Wielkiej Brytanii młodzież zobaczyła takie miejsca, jak: Buckingham Palace, Westminster Abbey, Big Ben and the Houses of Parliament, Tower of London, Tower Bridge i London Eye.  Wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Grupa młodzieży wróciła do kraju bardzo zadowolona - bogatsza o nowe doświadczenia i przeżycia. Zrealizowany projekt na pewno przyniesie wiele korzyści wszystkim jego uczestnikom.