Leonardo da Vinci 2012/2013

Numer projektu: 2011-1-PL1-LEO01-19302
Tytuł projektu : „Doskonalenie kwalifikacji zawodowych techników ekonomistów

w Niemczech”


Termin realizacji : 06.10.2012 - 19.10.2012
Wartość projektu:  41.660,- EURO
Partner: WBS TRAINING AG
Miejsce realizacji: Drezno, Niemcy
Ilość uczestników: 18 ( klasa IV b i III b - technik ekonomista)

W realizacji projektu uczestniczyły:

Białkowska Kinga

Gawrońska Ewa

Jędrzejczyk Paulina 

Kaczmarczyk Klaudia

Kobierska Kamila 

Madej Wioleta  

Mirek Martyna   

Ogonowska Klaudia 

Pakos Karolina   

Rokita Dominika    

Struzik Justyna       

Szymczyk Paulina        

Tusień Wioleta    

Ubysz Olga    

Ucińska Patrycja   

Wanat Klaudia   

Wilkosz Agata   

Witkowska Magdalena 

 

Podstawowym celem praktyki zagranicznej było umożliwienie konfrontacji i poszerzenie wiedzy oraz umiejętności zdobytych w szkole. Uczennice doskonaliły również posługiwanie się językiem niemieckim i angielskim w pracy.

Dziewczęta zapoznały się ze specyfiką działalności firmy, jej organizacją, uczestniczyły w szkoleniach i spotkaniach z trenerami, opracowywały praktyczne rozwiązania marketingowe mające na celu wprowadzenie nowego produktu na rynek niemiecki, obliczały koszty i przychody z działalności, planowały możliwe do osiągnięcia zyski. Uzyskały wiedzę z zakresu prowadzenia analiz finansowych niemieckich podmiotów gospodarczych, opracowywania strategii finansowych, współczesnych koncepcji marketingowych i nowoczesnych metod prowadzenia działalności handlowej na rynkach zagranicznych itp.

W każdym tygodniu praktyki odbywały się również zajęcia językowo-kulturowe, realizowane równolegle ze stażem. W czasie wolnym uczennice zwiedzały Drezno, poznawały jego kulturę, tradycję i współczesność. Miały również zorganizowaną wycieczkę do Berlina..

Na zakończenie praktyki wszystkie uczestniczki otrzymały certyfikaty od firmy WBS TRAINING AG oraz ocenę swojej pracy – wszystkie celującą. Pobyt w Dreźnie dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

Numer projektu:  2011-1-PL1-LEO01-19304

Tytuł projektu: „Profesjonalna praktyka zagraniczna techników informatyków
i techników hotelarzy w Niemczech, kluczem do mobilności zawodowej"

 

Wartość projektu: 87 986,00 EURO

Partner: Firma WBS TRAINING AG

Termin realizacji: 15.09.2012 r. - 28.09.2012 r.

Miejsce realizacji: Lipsk (grupa hotelarzy), Drezno (grupa informatyków)
Ilość uczestników: 38

Uczestnicy- grupa hotelarzy

Uczestnicy- grupa informatyków

 

1. Bilska Katarzyna

2. Cieślik Kamila

3. Dudek Krystyna

4. Gałczyńska Milena

5. Gibała Łukasz

6. Golińska Dominika

7. Gula Kinga

8. Jarosz Klaudia

9. Jaskólski Patryk

10. Łubek Irmina

11. Miernik Mariusz

12. Ngo Ngoc Klauda

13. Obara Paulina

14. Pawłowski Mateusz

15. Popielski Marek

16. Sokołowska Justyna

17. Stankiewicz Paulina

18. Śliwiński Mateusz

19. Tokarczyk Marcin

20. Węgrzyn Marcin

 

 

 1. Bodo Paweł

 2. Borowiec Jacek

 3. Buras Krzysztof

 4. Czerwik Roman

 5. Kozłowski Wiktor

 6. Kica Mateusz

 7. Kręć Sebastian 

 8. Łukomski Kamil

 9. Małecki Norbert

 10. Mazur Damian

 11. Michalski Rafał

 12. Obarski Rafał

 13. Radek Arkadiusz

 14. Słoka Dominik

 15. Sieczka Patryk

 16. Szlęzak Mateusz

 17. Tusznio Kacper

 18. Zolbach Patryk

 

 

 

W dniach 15.09.2012 – 28.09.2012 młodzież kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa i technik informatyk odbywała praktyki zawodowe w Niemczech. Z klasy III c wyjechało 20 hotelarzy do Lipska. Tam uczniowie zdobywali doświadczenie zawodowe w 13 renomowanych niemieckich hotelach tj. w Hotelu Markgraf, Pension Schlafgut, Hotelu Schlafgut, Hotelu am Sachsenpark, Antikhotel am Völkerschlachtdenkmal, Amadeo Hotel Leipzig, Sleepy Lion Hostel, Hotel und Restaurant Ratskeller Leipzig Südwest, Hotel Radisson Blue, Hotel Michaelis Leipzig, Hotel "Alt Connewitz", Leonardo-Hotel und Residenz, Hotel Merseburger Hof. Praktyka w hotelach dała młodzieży szansę utrwalenia, zademonstrowania i zweryfikowania swoich umiejętności, a także prezentacji chęci do pracy, co w przyszłości ułatwi młodzieży znalezienie satysfakcjonującej pracy. Umożliwiła przygotowanie do sprawnego i fachowego wykonywania zadań zawodowych w warunkach gospodarki europejskiej.

Z klasy III a wyjechało 18 informatyków do Drezna. Uczniowie odbywali praktykę w siedzibie firmy WBS TRAINING AG. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły i pracowali w grupach nad projektem polegającym na przygotowaniu strony  internetowej www o dowolnie wybranej tematyce z wykorzystaniem styli kaskadowych, programu Adobe Photoshop, skryptów jawy. Na zajęciach w firmie uczyli się technik i poznawali narzędzia przydatne do tworzenia stron internetowych.

Obie grupy w czasie wolnym od zajęć mieli zagwarantowany program kulturowy poznając najatrakcyjniejsze miejsca miasta. Była to dobra  okazja do nawiązania nowych znajomości, oraz  pokonywania bariery językowej. Na zakończenie praktyki zagranicznej uczniowie otrzymali certyfikaty od Firmy WBS TRAINING AG oraz dokument Europass-Mobility.  Posiadanie tych dokumentów i zdobyta wiedza ułatwi uczniom start po ukończeniu szkoły i zwiększy ich szanse na zatrudnienie na rynku pracy w kraju i w UE.

Zdjęcia techników hotelarzy

 

Zdjęcia techników informatyków