Certyfikaty Microsoft

        Rok szkolny 2009/2010 to czas w którym wśród szerokiej oferty naszej szkoły kierowanej do uczniów naszej placówki, znalazły się również profesjonale szkolenia komputerowe firmy Microsoft. Unijny projekt ”Uczeń z międzynarodowym certyfikatem zawodowym” realizowany przez firmę Combidata (członekAsseco Poland SA), pozwolił uczniom byłych klas czwartych oraz trzecich, zetknąć się po raz pierwszy z systemem certyfikacji firmy z Redmond, a to za sprawą serii oficjalnych szkoleń prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów tejże firmy, zgodnie z uniwersalnym, międzynarodowym programem szkoleń. Zajęcia, które obywały się w języku polskim, pozwalały na zdanie - ale juz w języku angielskim - uznawanego na całym świecie egzaminu, przeprowadzonego przez autoryzowanego partnera firmy Prometric.

Spośród 34 uczestników, pierwszy z egzaminów - nadający uprawnienia MCTS - zdało blisko 50%. I właśnie spośród tej grupy wyłoniona została najlepsza dziesiątka, biorąca udział w drugiej części szkoleń.

Cykl zajęć stacjonarnych oraz warsztatów online, wieńczyły trzy egzaminy, pozwalające na uzyskanie certyfikatuMCSA. Końcowe zaś rezultaty to wspomniany certyfikat dla 70% zdających, co jedynie potwierdziło wysoki, światowy poziom prezentowany przez uczniów naszej placówki. Ponadto, dzięki interesującej polityce certyfikacyjnej Microsoftu, wszyscy oni mogą bez trudu podnosić swoje kwalifikacje, o kolejne technologie i rozwiązania firmy, której założycielami byli Bill Gates, Paul Allen oraz Steve Ballmer- obecny CEO firmy (którego to właśnie podpisy widnieją na uzyskanych przez nas certyfikatach).